Fani "Riddicka" strzeżcie się! Rozpoczynają się zdjęcia do długo oczekiwanej kontynuacji serii z Vinem Dieselem w roli głównej

Autor: Tetiana Honcharenko | 07.05.2024, 17:46
Fani "Riddicka" strzeżcie się! Rozpoczynają się zdjęcia do długo oczekiwanej kontynuacji serii z Vinem Dieselem w roli głównej

Czwarty film z serii science-fiction zatytułowany "Riddick: Furia" przygotowuje się do produkcji w tym roku, a rozpoczęcie zdjęć zaplanowano na 26 sierpnia. Zdjęcia odbędą się w Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Co wiemy

Vin Diesel ponownie wcieli się w rolę Richarda B. Riddicka, ostatniego członka tajemniczej rasy Furia i notorycznego przestępcy. Za sterami produkcji ponownie zasiądzie David Twohy, reżyser pierwszych filmów z serii.

Riddick pozostaje jedną z najpopularniejszych postaci Vina Diesela od czasu jego debiutu ponad dwie dekady temu w Pitch Black. Od tego czasu seria doczekała się kolejnych filmów, gier wideo i anime.

Oprócz roli tytułowego bohatera, Diesel będzie również producentem projektu wraz z Samanthą Vincent dla One Race Films.

O czym jest film

Oficjalne streszczenie filmu Riddick: Furia: "Riddick powraca na swoją rodzinną planetę, z której prawie nic nie pamięta, i znajduje ją w ruinie. Spotyka tam innych Furian walczących o przetrwanie z nowym potworem. Niektórzy z nich wyglądają niezwykle podobnie do Riddicka, o wiele bardziej, niż mógł sobie wyobrazić".

Taki opis z pewnością wywoła wiele spekulacji wśród fanów, w tym spekulacje, że Riddick może napotkać własne klony lub innych Furian z jego niebezpiecznymi umiejętnościami.

Wcześniej reżyser David Touhy i Diesel od dawna sugerowali możliwą kontynuację, obiecując fanom, że tajemnicza historia pochodzenia Riddicka zostanie ujawniona w nowym filmie.

Kiedy można się spodziewać

"Riddick: Furia" nie otrzymał jeszcze oficjalnej daty premiery.

Źródło: MovieWeb