Pierwsze recenzje Furiosy: imponujący film, ale nie dorównuje Mad Max: Fury Road

Autor: Tetiana Honcharenko | 07.05.2024, 19:02
Pierwsze recenzje Furiosy: imponujący film, ale nie dorównuje Mad Max: Fury Road

Wraz ze zniesieniem embarga na opinie w mediach społecznościowych, pierwsza fala recenzji nowego postapokaliptycznego filmu George'a Millera, "Furiosa", już huczy w sieci. Prequel do "Mad Max: Fury Road" zebrał dość mocne recenzje, ale nie obyło się bez kilku zastrzeżeń.

Co wiadomo

Ci, którzy mieli już okazję obejrzeć "Furiosę", zwracają uwagę na "wybitny" występ Anyi Taylor-Joy w roli Furiosy i Chrisa Hemswortha jako watażki Dementusa.

Wiele osób porównuje "Furiosa: A Mad Max Saga" do "Mad Max 4: Fury Road" (który pobił rekord serii, zarabiając 380 milionów dolarów w globalnym box office), choć robią to z zastrzeżeniami, podkreślając, że "Furiosa" jest nakręcona w "innym stylu " i "nie dorównuje błyskotliwości 'Fury Road'", co może "rozczarować" niektórych widzów.

Jeden z użytkowników zauważył nawet, że nowy film przypomina pierwsze dwie części serii, co jest zaskakujące, ponieważ "Mad Max 4" został właśnie opisany jako inny od pozostałych filmów.

Tak czy inaczej, "Fury Road" przez wielu uważany jest za jeden z najlepszych filmów akcji wszech czasów, więc nawet jeśli "Furiosa" jest od niego nieco gorsza - wciąż zasługuje na pochwałę. Zwłaszcza, że pierwsze reakcje w mediach społecznościowych często różnią się od oficjalnych recenzji krytyków ze względu na bardziej entuzjastyczny ton, a kolejne opinie pojawią się już wkrótce.

Oto kilka recenzji filmu Furiosa: A Mad Max Saga:

Kiedy się spodziewać

Furiosa będzie miała swoją premierę w kinach 24 maja.

Źródło: THR