Do tej pory Samsung Galaxy S24 Ultra jest najlepiej sprzedającym się smartfonem z Androidem na świecie

Autor: Vlad Cherevko | 07.05.2024, 22:31
Do tej pory Samsung Galaxy S24 Ultra jest najlepiej sprzedającym się smartfonem z Androidem na świecie

Samsung ogłosił nowy flagowy Galaxy S24 na początku tego roku, który natychmiast przyciągnął uwagę opinii publicznej swoimi funkcjami Galaxy AI. Model z najwyższej półki prezentował wszystkie najlepsze funkcje firmy i wydaje się, że zyskał największe zainteresowanie kupujących. Okazuje się, że Galaxy S24 Ultra jest tak dobry, że stał się najlepiej sprzedającym się smartfonem z Androidem w pierwszym kwartale 2024 roku.

Co wiemy

Galaxy S24 Ultra prześcignął swojego poprzednika pod względem sprzedaży na głównych rynkach na całym świecie. Według raportu Counterpoint Research, S24 Ultra stanowił 1,9 procent całkowitej sprzedaży smartfonów. Podczas gdy pierwsze cztery miejsca zajęły modele iPhone'a. iPhone 15 Pro Max zajął pierwsze miejsce z udziałem 4,4 procent, a następnie iPhone 15 (4,3 procent), iPhone 15 Pro (3,7 procent) i iPhone 14 (1,9 procent).

Ranking Counterpoint 10 najlepiej sprzedających się smartfonów na świecie w pierwszym kwartale 2024 i 2023 roku

Mimo że pierwsze cztery miejsca zajęły iPhone'y, wyniki Galaxy S24 Ultra są imponujące. Jest to jedyny smartfon z Androidem na liście, który kosztuje ponad 1000 USD. Dla porównania, w tym samym kwartale 2023 roku najlepiej sprzedającym się smartfonem z Androidem był Galaxy A13, a S23 Ultra uplasował się na szóstym miejscu z udziałem 1,3%.

Sukces Galaxy S24 można przypisać jego wczesnej premierze i funkcjom Galaxy AI. Oprócz Pixela 8, jest to jedyny godny uwagi smartfon z Androidem, który obecnie oferuje generatywne funkcje sztucznej inteligencji. Działania marketingowe Samsunga i szeroka dostępność telefonu prawdopodobnie również odegrały dużą rolę w jego sukcesie. Dzięki dużemu popytowi na Galaxy S24, Samsung zarobił w pierwszym kwartale 51 miliardów dolarów.

Źródło: Counterpoint Research