iQOO Pad 2 Pro będzie pierwszym tabletem z procesorem Dimensity 9300+ na pokładzie

Autor: Vlad Cherevko | 08.05.2024, 01:03
iQOO Pad 2 Pro będzie pierwszym tabletem z procesorem Dimensity 9300+ na pokładzie

Chińska firma iQOO przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego tabletu iQOO Pad 2 Pro, który będzie pierwszym na świecie tabletem z procesorem Dimensity 9300+. Procesor ten został zaprezentowany przez firmę MediaTek wczoraj, 7 maja w Chinach. Jest to ulepszona wersja Dimensity 9300, która jest używana w urządzeniach takich jak Vivo X100, X100 Pro i Vivo Pad 3 Pro.

Co wiadomo

Post z teaserem nowego układu Dimensity 9300+ pojawił się w chińskim serwisie społecznościowym Weibo na stronie iQOO, który donosi, że nowy tablet iQOO Pad 2 Pro będzie wyposażony w ten najnowszy procesor, podobnie jak smartfon iQOO Neo9S Pro. Według doniesień będzie to potężne urządzenie o wysokiej wydajności. Według plotek, tablet będzie wyposażony w 13-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 3,1K i częstotliwości odświeżania 144 Hz. Dzięki trybowi Monster+ tablet będzie w stanie zapewnić wysoką wydajność w grach.

Plakat ze strony iQOO w serwisie społecznościowym Weibo

Mówi się, że tablet będzie wyposażony w baterię o pojemności 11 500 mAh, która obsługuje szybkie ładowanie 65 W. Port USB-C tabletu będzie obsługiwał standard USB 3.2.

Warto zauważyć, że iQOO Pad 2 Pro prawdopodobnie będzie miał taką samą specyfikację jak Vivo Pad 3 Pro zaprezentowany w zeszłym miesiącu w Chinach, z wyjątkiem nowego chipu. Tak więc Pad 2 Pro prawdopodobnie będzie wyposażony w 8-megapikselowy aparat przedni, 13-megapikselowy aparat główny, osiem głośników i system operacyjny Android 14 z dodatkiem OriginOS 4.0.

Oczekuje się, że iQOO Pad 2 Pro zostanie zaprezentowany w Chinach w maju. Dalsze szczegóły zostaną ogłoszone bliżej daty premiery.

Źródło: Weibo