Kolejna wielomilionowa grzywna: sąd nakazał Activision Blizzard zapłacić 23,4 miliona dolarów za naruszenie patentów przez Acceleration Bay

Autor: Anton Kratiuk | 08.05.2024, 16:08
Kolejna wielomilionowa grzywna: sąd nakazał Activision Blizzard zapłacić 23,4 miliona dolarów za naruszenie patentów przez Acceleration Bay

Bobby Kotick nie jest już dyrektorem generalnym Activision Blizzard, ale spory sądowe dotyczące naruszeń popełnionych podczas jego przywództwa nadal trwają.

Pod koniec ubiegłego roku sąd nakazał Activision Blizzard zapłacić 54 miliony dolarów pracownikom, którzy ucierpieli w wyniku dyskryminacji ze względu na płeć i toksycznego środowiska pracy.

Amerykańska firma będzie jednak musiała zapłacić kolejną grzywnę.

Co wiadomo

Pozew o naruszenie patentu rozpoczął się w 2015 roku przeciwko firmie Acceleration Bay, która twierdziła, że Activision Blizzard wykorzystał jej technologię w World of Warcraft i dwóch odsłonach Call of Duty.

Sąd Okręgowy w Delaware wysłuchał wszystkich argumentów Acceleration Bay, uznał je za zasadne i podjął decyzję: Activision Blizzard musi zapłacić 23,4 miliona dolarów za naruszenie patentu, z czego 18 milionów dolarów zasądzono za WoW, a 5,4 miliona dolarów - za dwie części Call of Duty.

Przedstawiciele Activision Blizzard nie przyznali się do winy, nie zgadzają się z werdyktem ławy przysięgłych i zamierzają w najbliższym czasie złożyć apelację.

Źródło: Games Industry.biz