Jason Schreier: planowane są nowe zwolnienia w studiach Xbox, a Tango Gameworks pracowało nad sequelem Hi-Fi Rush

Autor: Vladislav Nuzhnov | 09.05.2024, 13:04
Jason Schreier: planowane są nowe zwolnienia w studiach Xbox, a Tango Gameworks pracowało nad sequelem Hi-Fi Rush

W zeszłym tygodniu aktywnie dyskutowaliśmy o Sony i jego decyzji o powiązaniu PSN z PC, ale po wiadomości, że Microsoft zamyka Tango Gameworks, Arkane Austin i inne studia, cała uwaga przeniosła się na Xbox.

Pisaliśmy, że Microsoft wciąż nie zdecydował, czy dodać nowe tytuły Call of Duty do Game Pass, a pracownicy obawiają się, że będą następnymi, którzy zostaną zwolnieni. Teraz Jason Schreier podzielił się informacjami na temat tego, co dzieje się wewnątrz korporacji.

Co wiadomo

W tym tygodniu Xbox zaczął oferować dobrowolne odprawy producentom, testerom i innym pracownikom firmy ZeniMax, którą przejął w 2020 roku za 7,5 miliarda dolarów.

Anonimowi pracownicy powiedzieli Jasonowi, że Tango Gameworks pracowało nad kontynuacją gry, ale studio zostało zamknięte.

Podczas spotkania z pracownikami ZeniMax w środę rano, prezes Xbox Matt Booty pochwalił Hi-Fi Rush, ale nie sprecyzował, dlaczego firma zamknęła studio.

Booty dodał, że zamknięcie Arkane Austin nie było związane z porażką Redfall. Choć Arkane Austin planowało powrót do korzeni, wprowadzając na rynek nową grę single-player z gatunku "immersive simulation", na przykład nową część Dishonored.

Kłopoty ma też Game Pass, którego liczba subskrybentów rośnie znacznie wolniej niż zakładał Xbox.

Źródło: bloomberg