"Ogromny, przedłużający się bałagan": dziennikarze i osoby wtajemniczone ujawniły tragiczną sytuację w pracach nad rebootem Perfect Dark

Autor: Anton Kratiuk | 09.05.2024, 15:03
"Ogromny, przedłużający się bałagan": dziennikarze i osoby wtajemniczone ujawniły tragiczną sytuację w pracach nad rebootem Perfect Dark

Perfect Dark, który miał być rebootem serii dystopijnych strzelanek, został oficjalnie zapowiedziany w 2020 roku.

Niedługo po tym w sieci zaczęły masowo pojawiać się plotki, jakoby studio The Initiative nie radziło sobie z dewelopingiem gry. Potwierdzeniem tego było ogłoszenie, że do prac dołącza studio Crystal Dynamics - deweloper ostatnich części Tomb Raidera.

Najwyraźniej jednak decyzja ta nie uratowała sytuacji z Perfect Dark.

Co wiadomo

Kilku renomowanych insiderów poinformowało, że tempo prac nad Perfect Dark nie zmieniło się w porównaniu do informacji IGN z zeszłego roku.

Wśród wiadomości o zamknięciu czterech studiów Microsoftu, w tym Tango Gameworks i Arkane Austin, wtajemniczony Jeff Grubb poinformował, że "gra wciąż jest w poważnych tarapatach". Wyjaśnił, że sytuacja jest tak tragiczna, że Perfect Dark jest w rzeczywistości wciąż na wczesnym etapie rozwoju, a projektanci gry nie mogą nawet zdecydować, czy będzie to trzecioosobowa czy pierwszoosobowa gra akcji, która, jak pamiętamy, determinuje większość kluczowych mechanik gry.

Słowa Jeffa Grubba potwierdził inny znany insider Shinobi602, ale nie wdawał się w szczegóły.

Za to dziennikarz portalu VG247 Alex Donaldson powiedział, że:

... Słyszałem kilka szalonych historii na temat rozwoju tej gry, których nie opublikowałem z szacunku dla zespołu, który usilnie stara się wepchnąć ten głaz na szczyt góry. Ale moja cierpliwość dobiega końca.

Ze swojej strony bloger Liam Robertson dodał:

Z tego co słyszałem o produkcji nowego Perfect Dark, zasługuje ona na własny filmik. To po prostu ogromny, przeciągający się bałagan.

Sądząc po tak mało optymistycznych komentarzach, nikt nie zdziwi się, jeśli Microsoft anuluje prace nad wznowieniem Perfect Dark, ponieważ gra pochłonęła już ogromną ilość zasobów i potrzeba jeszcze więcej funduszy, aby kontynuować rozwój.

Źródło: Giant Bombcast