Sukces Galaxy S24: Samsung wyprzedza konkurentów na amerykańskim rynku smartfonów

Autor: Nastya Bobkova | 10.05.2024, 03:51
Sukces Galaxy S24: Samsung wyprzedza konkurentów na amerykańskim rynku smartfonów

Według raportu Counterpoint Research, sprzedaż smartfonów Samsunga w Stanach Zjednoczonych osiągnęła najwyższy poziom od czterech lat. Sukces ten był spowodowany wprowadzeniem na rynek Galaxy S24, który pomógł zwiększyć przychody i zyski firmy.

Co wiadomo

W raporcie zauważono, że udział Samsunga w rynku smartfonów w pierwszym kwartale 2024 r. wyniósł 31%, co oznacza wzrost o 14% rok do roku. Pomimo tego znaczącego wzrostu, Samsung pozostał drugą co do wielkości marką smartfonów w USA, ponieważ Apple nadal utrzymuje pozycję lidera rynku z 52% udziałem.

Prawdopodobnie odzwierciedla to lojalność użytkowników iPhone'ów wobec marki Apple. Jednak sukces Samsunga w segmencie high-end, szczególnie w przypadku Galaxy S24 Ultra, pokazuje, że konsumenci są zainteresowani ich urządzeniami.

Ogólnie rzecz biorąc, w pierwszym kwartale 2024 r. odnotowano 8% spadek dostaw smartfonów. Pozytywnym czynnikiem jest jednak tendencja konsumentów do wybierania droższych urządzeń.

Starszy analityk Maurice Maple podkreślił sukces Samsunga w pierwszym kwartale, odnotowując wzrost udziału w rynku do 31%, najwyższego od 2020 roku.

Źródło: SamMobile