Twórcy serialu animowanego Batman: Caped Crusader, inspirowanego stylem lat 40-tych, pokazali nowy materiał filmowy i ujawnili więcej szczegółów na temat postaci

Autor: Vladislav Nuzhnov | 10.05.2024, 08:53
Twórcy serialu animowanego Batman: Caped Crusader, inspirowanego stylem lat 40-tych, pokazali nowy materiał filmowy i ujawnili więcej szczegółów na temat postaci

Batman: The Animated Series to jeden z najlepszych seriali animowanych o Mrocznym Rycerzu. Jednym z jego twórców jest Bruce Timm, który od jakiegoś czasu pracuje nad nowym projektem o Batmanie, a dzięki Entertainment Weekly poznaliśmy nowe szczegóły.

Co wiemy

Trwają prace nad serialem animowanym o Batmanie: Caped Crusader is in development. Twórcy nie chcieli po prostu powtórzyć The Animated Series, więc tworzą ten projekt w stylu lat 40-tych. Autorzy uwielbiają filmy, więc postanowili zainspirować się nimi pod względem ubrań, samochodów, architektury i technologii.

Komisarz Gordon

Gra czerpie również inspirację z komiksów o Batmanie z tamtej epoki (które po raz pierwszy wprowadziły takie postacie jak Catwoman). W Caped Crusader są jednak elementy, których żaden z fanów Batmana wcześniej nie widział.

Na przykład Harley Quinn jest Amerykanką azjatyckiego pochodzenia, która nie jest związana z Jokerem. W Batman: Caped Crusader, kiedy jest dr Quinzel, jest bardziej zabawna, a kiedy jest Harley Quinn, jest przerażająca, chociaż zwykle jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania tego na odwrót. A jako psychiatra jest przydzielona do leczenia Bruce'a Wayne'a, a nie Jokera.

Harley Quinn

Jednocześnie twórcy opowiedzieli też o samej postaci Batmana: "To bardzo dziwny człowiek. Nie ma obsesji na punkcie zabicia swoich rodziców, ale zmieniło go to w taki sposób, że wciąż nie przystosował się do bycia człowiekiem. On jest dosłownie Batmanem. Jest tym, kim jest w środku. Kiedy jest Bruce'em Wayne'em, to nie tylko on bez maski, to on w ludzkim kostiumie. Próbuje udawać kogoś, kim nie jest. Chodziło o to, by był tak odległy, by nikt nie wiedział, kim jest i o co mu chodzi. Próbujemy zniszczyć z góry przyjęte przekonanie, że jest bohaterem, czy to dla policji, czy dla mieszkańców Gotham, czy dla publiczności.

Bruce Wayne

Catwoman pojawi się w serialu, ale bez swojego zwykłego czarnego lateksowego kostiumu. Będzie przypominać swoje pierwsze wersje ze zwykłym fioletowym kostiumem.

Catwoman

Na koniec warto dodać, że jednym z antagonistów serialu będzie Clayface, który również został przywrócony do pierwszej wersji. Nie będzie on przypominał brzydkiego potwora, jak w grze Batman: Arkham City.

Kiedy można się spodziewać

Batman: Caped Crusader ukaże się 1 sierpnia na Amazon Prime Video.

Źródło: ew