Konkurent VW ID.4 i Tesli Model Y: Geely zaprezentowało kompaktowego elektrycznego crossovera Galaxy E5.

Autor: Mirosłw Trinko | 10.05.2024, 11:03
Konkurent VW ID.4 i Tesli Model Y: Geely zaprezentowało kompaktowego elektrycznego crossovera Galaxy E5.

Geely Automobile zapowiedziało nowego kompaktowego elektrycznego crossovera.

Co wiadomo

Model nosi nazwę Galaxy E5. Nowość otrzymała futurystyczny wygląd z wąskimi reflektorami i zamkniętą kratką. Wymiary samochodu to 4615 mm długości, 1901 mm szerokości i 1670 mm wysokości. Samochód ma minimalistyczne wnętrze z dużym systemem informacyjno-rozrywkowym oraz podgrzewanymi, wentylowanymi i masującymi przednimi fotelami.

Galaxy E5 jest zbudowany na platformie Geely Electric Architecture (GEA) i jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 160 kW (około 218 koni mechanicznych). Jest on połączony z akumulatorem LFP.

W przyszłości Geely wprowadzi również na rynek wersję EREV (Electric Range Extended Vehicle). Będzie to pojazd elektryczny o zwiększonym zasięgu, który będzie mógł wykorzystywać silnik spalinowy jako generator do ładowania akumulatora. Ta wersja samochodu będzie wyposażona w akumulator Shendun. Samochód będzie mógł przejechać do 2000 km na pełnym baku benzyny.

Cena i czas oczekiwania

Sprzedaż Galaxy E5 rozpocznie się w Chinach w najbliższej przyszłości. Samochód elektryczny będzie kosztował w przedziale 20 000-27 000 dolarów. Nowość ma zostać wypuszczona na rynek globalny. Crossover będzie konkurował z VW ID.4 i Teslą Model Y.

Źródło: Geely