Aktualizacja zabezpieczeń Samsung Galaxy S24 na maj 2024 jest już dostępna w USA

Autor: Vlad Cherevko | 10.05.2024, 12:11
Aktualizacja zabezpieczeń Samsung Galaxy S24 na maj 2024 jest już dostępna w USA

Samsung rozpoczął aktualizację swoich smartfonów za pomocą nowej poprawki bezpieczeństwa na maj, a pierwszy w kolejce jest linia nowych flagowców Galaxy S24.

Co wiadomo

Nowa majowa aktualizacja zabezpieczeń dla Samsunga Galaxy S24, która jest już dostępna do pobrania w sieciach AT&T i T-Mobile w USA, nie zawiera żadnych większych zmian. Aktualizacja ma rozmiar ponad 500 MB, co wskazuje, że prawdopodobnie zawiera tylko najnowsze poprawki zabezpieczeń i ewentualnie kilka poprawek błędów.

Podczas gdy wcześniej krążyły plotki, że Samsung pracuje nad dużą aktualizacją aparatu dla Galaxy S24, która mogłaby zostać wydana w maju, pod koniec zeszłego miesiąca poinformowano, że aktualizacja skoncentrowana na aparacie S24 została opóźniona do co najmniej czerwca.

Obecnie majowa aktualizacja jest dostępna tylko dla użytkowników S24 w sieciach AT&T i T-Mobile. Samsung opublikował biuletyn bezpieczeństwa za maj, w którym wyszczególniono wszystkie luki w zabezpieczeniach, które zostały naprawione.

W przyszłym miesiącu może pojawić się duża aktualizacja skupiająca się na aparacie Galaxy S24. Firma pracuje nad znaczącymi zmianami, zwłaszcza w przetwarzaniu obrazu za pomocą teleobiektywu. W zależności od tego, kiedy Samsung zakończy optymalizacje, aktualizacja oprogramowania układowego może pojawić się w czerwcu lub lipcu.

Źródło: Android Police