W kwietniu, Sea of Thieves stało się najczęściej pobieraną grą na PlayStation 5 w Europie, będąc wcześniej ekskluzywną grą Microsoftu

Autor: Vladislav Nuzhnov | 10.05.2024, 13:50
W kwietniu, Sea of Thieves stało się najczęściej pobieraną grą na PlayStation 5 w Europie, będąc wcześniej ekskluzywną grą Microsoftu

Sony podzieliło się statystykami dotyczącymi gier, które gracze najczęściej pobierali w kwietniu na PlayStation 5 w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie.

Co wiemy

Na PlayStation 5 liderem w Europie była piracka kooperacyjna gra akcji Sea of Thives, która wcześniej była dostępna tylko na Xbox i PC, ponieważ gra jest własnością Microsoftu. W USA i Kanadzie pierwsze miejsce zajęła kooperacyjna strzelanka Helldivers 2.

Co ciekawe, inna gra Microsoftu, Grounded, znalazła się w pierwszej dziesiątce zarówno w USA, jak i w Europie. Później jeszcze kilka gier mogło zostać przeniesionych na PlayStation.

Gracze aktywnie pobierali również Stellar Blade, GTA V i Call of Duty. Popularne były również symulatory sportowe, takie jak MLB The Show 24, NBA 2K24, WWE 2K24 i oczywiście EA SPORTS FC 24.


10 najczęściej pobieranych gier na PS5 w USA i Kanadzie:

  1. Helldivers 2.
  2. Stellar Blade
  3. Sea of Thieves
  4. Call of Duty: Modern Warfare III
  5. MLB The Show 24
  6. Grand Theft Auto V
  7. NBA 2K24
  8. WWE 2K24
  9. Grounded
  10. Dragon's Dogma 2

Pełna lista gier dostępna jest tutaj.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej

Źródło: playstation