Ze względu na nieoczekiwaną premierę Hades 2, twórcy The Rogue Prince of Persia zdecydowali się przełożyć premierę swojej gry

Autor: Anton Kratiuk | 10.05.2024, 15:28
Ze względu na nieoczekiwaną premierę Hades 2, twórcy The Rogue Prince of Persia zdecydowali się przełożyć premierę swojej gry

Wielu deweloperów zostało zaskoczonych nieoczekiwaną premierą gry akcji roguelike Hades 2 we wczesnym dostępie. W większym stopniu namieszało to w planach deweloperów niezależnych, którzy zdają sobie sprawę, że ich gry mogą nie być w stanie konkurować z tak wysokiej jakości projektem.

Wśród takich studiów jest Evil Empire, które pracuje nad The Rogue Prince of Persia.

Co wiadomo

Wczesna premiera The Rogue Prince of Persia miała mieć miejsce 14 maja, ale tak się nie stanie.

Evil Empire ogłosiło, że przesunęło datę premiery swojej gry na czas nieokreślony. Nowa data premiery The Rogue Prince of Persia ma zostać ogłoszona w poniedziałek 13 maja.

W swoim oświadczeniu Evil Empire wskazało, że "chce pozwolić graczom dobrze się bawić z Hadesem 2", ale twórcy są absolutnie pewni swojej gry i zamierzają wydać The Rogue Prince of Persia do końca maja.

Należy zauważyć, że pod wieloma względami The Rogue Prince of Persia i Hades 2 są do siebie podobne, więc decyzja o przeniesieniu nowej gry Prince of Persia może przynieść korzyści obu projektom.

Źródło: Evil Empire