To już oficjalne: nowy film oparty na uniwersum Władcy Pierścieni z Gollumem w roli głównej ukaże się w 2026 roku

Autor: Anton Kratiuk | 10.05.2024, 19:27
To już oficjalne: nowy film oparty na uniwersum Władcy Pierścieni z Gollumem w roli głównej ukaże się w 2026 roku

Grupa Embracer ogłosiła, że rozpoczęła już produkcję dwóch nowych filmów opartych na kultowym uniwersum Władcy Pierścieni.

Co wiadomo

Middle-earth-Enterprises, które jest spółką zależną Embracer Group, wraz z Warner Bros. Pictures i New Line Cinema, rozpoczęły prace nad filmami, o których na razie niewiele wiadomo.

Według doniesień, głównym bohaterem pierwszego filmu, który trafi do kin w 2026 roku, będzie Gollum, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci sagi. W rolę przeklętego hobbita wcieli się znany aktor Andy Serkis, który uosabiał wizerunek tej postaci w poprzednich filmach. Będzie on również reżyserem filmu Władca Pierścieni: Polowanie na Golluma (The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum).

Scenariusz napiszą Fran Walsh i Philippa Boyens wraz z Phoebe Gittins i Arty Papageorgiou.

Ten doświadczony zespół, kierowany przez Petera Jacksona, pracował wcześniej nad trylogiami filmowymi Władca Pierścieni i Hobbit, a jakość ich pracy została doceniona na całym świecie.

Nie ma jeszcze żadnych informacji na temat drugiego filmu.

Twórcy filmu są przekonani, że widzowie z niecierpliwością będą czekać na premierę nowej historii o Gollumie, a zespół profesjonalistów dołoży wszelkich starań, aby nie zawieść widzów.

Źródło: Embracer Group