Wyciekły: ujawniono szczegóły techniczne Nintendo Switch 2 - konsola będzie porównywalna mocą z PS4 Pro i Xbox Series S

Autor: Anton Kratiuk | 10.05.2024, 22:19
Wyciekły: ujawniono szczegóły techniczne Nintendo Switch 2 - konsola będzie porównywalna mocą z PS4 Pro i Xbox Series S

Nintendo zachowało stanowcze milczenie na temat nowej konsoli do gier, która prawdopodobnie będzie nosić nazwę Nintendo Switch 2.

Wiadomo jedynie, że prezentacja urządzenia odbędzie się przed 31 marca 2025 roku. Dzięki przeciekowi poznaliśmy jednak szczegółową specyfikację techniczną konsoli.

Co wiadomo

Forum Famiboards opublikowało dość szczegółowe dane techniczne Switch 2. Na chwilę obecną nie można potwierdzić ani zaprzeczyć informacjom, ale twierdzi się, że w trybie przenośnym moc konsoli od Nintendo będzie porównywalna z podstawową wersją PS4, a po umieszczeniu w stacji dokującej wydajność urządzenia osiągnie poziom PS4 Pro i Xbox Series S.

Według przecieków, Nintendo Switch 2 ma następującą specyfikację:

  • 12 GB pamięci RAM LPDDR5X;
  • 256 GB wbudowanej pamięci masowej UFS 3.1;
  • Układ NVIDIA o architekturze Ampere z 1536 rdzeniami CUDA, 48 rdzeniami tensorowymi i 12 rdzeniami RT;
  • ARM A78C jest używany jako centralna jednostka przetwarzająca.

Warto zauważyć, że pamięć RAM Switch 2 jest gorsza od PS5 i Xbox Series S i X pod względem szybkości, ale ma większą pojemność niż Xbox Series S. Do gier powinno być dostępne 10,5-11 GB pamięci RAM, biorąc pod uwagę przydzielenie 1 GB na zasilanie systemu operacyjnego Switch.

Opublikowane informacje sugerują, że jako konsola przenośna, Nintendo Switch 2 ma dużą wydajność, a przy odpowiedniej optymalizacji powinna być w stanie uruchamiać nowoczesne gry na PC i konsole bez poważnej utraty jakości grafiki i liczby klatek na sekundę.

Źródło: Famiboards