TikTok będzie automatycznie oznaczał treści tworzone przez sztuczną inteligencję

Autor: Nastya Bobkova | 11.05.2024, 05:43
TikTok będzie automatycznie oznaczał treści tworzone przez sztuczną inteligencję

W tym tygodniu TikTok ogłosił, że będzie teraz automatycznie oznaczać treści tworzone przez sztuczną inteligencję, nawet jeśli zostały one utworzone na innych platformach.

Co wiemy

Treści tworzone przy użyciu narzędzi sztucznej inteligencji TikTok są oznaczane tagiem AI od ponad roku. Jednak teraz platforma będzie również automatycznie oznaczać obrazy i filmy utworzone przy użyciu sztucznej inteligencji na innych platformach. Rozwiązanie to ma na celu zapewnienie przejrzystości wśród użytkowników.

Technologia wykorzystywana przez TikTok do tej funkcji opiera się na poświadczeniach treści opracowanych przez Coalition for Content Proof of Authenticity (C2PA). Te poświadczenia treści umożliwiają dodawanie metadanych do treści AI, ułatwiając ich oznaczanie.

Początkowe wdrożenie tej funkcji na TikTok rozpoczęło się niedawno dla obrazów i filmów, a wkrótce zostanie rozszerzone na treści audio. Treści tworzone z pomocą sztucznej inteligencji będą oznaczane pod nazwą użytkownika konta TikTok jako "Stworzone przez sztuczną inteligencję".

W przyszłości TikTok chce dodać szczegóły treści do każdego przesłanego materiału, aby inne sieci społecznościowe i użytkownicy mogli wykorzystać te dane do weryfikacji, czy materiał rzeczywiście został stworzony przez sztuczną inteligencję.

Źródło: TikTok