"Ukrposhta wystawi na aukcję paczki, które nie zostały odebrane w ciągu sześciu miesięcy

Autor: Nastya Bobkova | 11.05.2024, 06:43
"Ukrposhta wystawi na aukcję paczki, które nie zostały odebrane w ciągu sześciu miesięcy

Paczki, które znajdowały się w magazynach Ukrposhta przez sześć miesięcy, będą teraz sprzedawane na aukcjach w sieci Prozzoro.Sale.

Co wiadomo

Ukrposhta odsyła do nadawcy przesyłki pocztowe, których odbiorca nie odebrał w ciągu dwóch tygodni. Jeśli nadawca również nie odbierze przesyłki w ciągu dwóch tygodni, zostanie ona wysłana do specjalnie wyposażonego magazynu, gdzie będzie przechowywana przez sześć miesięcy. W tym okresie zarówno odbiorca, jak i nadawca mają prawo odebrać przesyłkę na żądanie. Jeśli z jakiegoś powodu tego nie zrobią, paczka może zostać sprzedana na aukcji.

Podobne podejście jest powszechne wśród międzynarodowych operatorów pocztowych i firm logistycznych, takich jak Amazon, USPS, FedEx, Royal Mail i wiele innych.

Początkowa cena każdej paczki wyniesie dziesięć hrywien, ale będą one sprzedawane w partiach do 100 sztuk. Pozwoli to firmie zmniejszyć koszty magazynowania i logistyki, kompensując je wpływami z aukcji.

Jednym z kluczowych aspektów innowacji jest zachowanie anonimowości wysyłanych towarów. Ani firma, ani kupujący nie będą mieli wcześniejszej wiedzy na temat zawartości sprzedawanych przesyłek.

Igor Smelyansky, dyrektor generalny Ukrposhta, podkreślił, że firma ma obecnie ponad 10 000 nieodebranych paczek w swoich magazynach. Ostrzegł również konsumentów przed nieuczciwymi działaniami, podkreślając, że na aukcjach sprzedawane będą tylko partie grupowe, a nie pojedyncze paczki.

Źródło: Ukrposhta