Wpływy kasowe Kingdom Of The Planet Of The Apes ustanowiły rekord franczyzy jeszcze w przedsprzedaży!

Autor: Tetiana Honcharenko | 11.05.2024, 11:56
Wpływy kasowe Kingdom Of The Planet Of The Apes ustanowiły rekord franczyzy jeszcze w przedsprzedaży!

"Kingdom Of The Planet Of The Apes" ma za sobą niesamowity początek pokazów przedpremierowych. Do tej pory film Wesa Balla zarobił rekordowe 6,5 miliona dolarów.

Co wiadomo

Wynik ten nie tylko przewyższył wyświetlenia poprzedniej części serii, "Wojny o planetę małp", która zarobiła 5 milionów dolarów, ale także ustanowił rekord dla całej serii, przewyższając zarówno "Świt planety małp", który wcześniej był rekordzistą z 4,25 miliona dolarów.

Podczas gdy "Kingdom Of The Planet Of The Apes" ustanowił przedpremierowy rekord dla całej serii, nie ma powodu, by sądzić, że ustanowi rekord otwarcia w swój pierwszy weekend kasowy.

Uwzględniając wpływy przedpremierowe, przewiduje się, że film zarobi od 21 do 22 milionów dolarów w piątek i prawdopodobnie zakończy swój debiutancki weekend z łączną kwotą od 52 do 55 milionów dolarów. W związku z tym, choć jego otwarcie nie będzie najbardziej udane w historii serii, dorówna średnim wynikom poprzednich filmów. "Rise of the Planet of the Apes" rozpoczęło się od 54,8 miliona dolarów, podczas gdy ostatnia część, "Wojna", ostatecznie zadebiutowała z 56,3 miliona dolarów.

O czym jest film

Fabuła filmu jest znacznie zaawansowana w czasie, rozgrywa się 300 lat po "Wojnie o planetę małp", kiedy małpy stały się dominującym gatunkiem na Ziemi. Film wzbudził wiele emocji, ponieważ jego fabuła jest najbardziej zbliżona do oryginalnego filmu z 1968 roku.

Źródło: Screen Rant