Niemcy zakazały sprzedaży smartfonów, tabletów i innych gadżetów Lenovo i Motorola z powodu sporu prawnego.

Autor: Helena Szczerbań | 11.05.2024, 17:12
Niemcy zakazały sprzedaży smartfonów, tabletów i innych gadżetów Lenovo i Motorola z powodu sporu prawnego.

Lenovo i jej spółka zależna Motorola Mobility stoją w obliczu poważnego wyzwania prawnego w Niemczech.

Co to oznacza

Amerykańska firma technologiczna InterDigital pozwała Lenovo. Posiada ona patenty na technologię wykorzystywaną w urządzeniach tego producenta. Dotyczy to modułów WWAN, które są niezbędne do mobilnej łączności z Internetem. Moduły WWAN są używane w wielu gadżetach Lenovo, w tym w niedawno wydanym smartfonie Motorola Edge 50 Ultra.

Firmy nie zgadzają się co do opłat, jakie Lenovo musi płacić za korzystanie z tej technologii. InterDigital twierdzi, że Lenovo nie uiściło opłaty, a Lenovo z kolei twierdzi, że warunki InterDigital są nieuczciwe.

Na początku maja Sąd Okręgowy w Monachium orzekł na korzyść InterDigital. Zgodnie z orzeczeniem, Lenovo ma zakaz sprzedaży, oferowania lub importowania jakichkolwiek urządzeń obsługujących WWAN, w tym smartfonów, tabletów i laptopów korzystających z sieci komórkowych, takich jak GSM, UMTS, LTE i 5G. Dotyczy to nie tylko smartfonów Motorola, ale także szerszej gamy urządzeń mobilnych Lenovo.

Firma usunęła już dotknięte produkty ze swoich niemieckich stron internetowych, ale sprzedawcy detaliczni nadal mają zapasy gadżetów.

Źródło: Gizmochina