Nokia dostarczy technologię 5G dla wojsk NATO

Autor: Nastya Bobkova | 11.05.2024, 20:43
Nokia dostarczy technologię 5G dla wojsk NATO

W siedzibie Dowództwa Transformacji NATO dwóch dyrektorów Nokii spotkało się z generałem Philippe'em Lavigne, aby omówić potencjał technologii 5G w operacjach wojskowych.

Co wiemy.

Tommy Witto, prezes Nokia Mobile Networks, i Mike Loomis, szef Nokia Federal Solutions, omówili z generałem Lavigne szereg kluczowych tematów związanych z wdrażaniem technologii 5G w zastosowaniach wojskowych. Obejmowały one integrację rzeczywistości rozszerzonej i cyberbezpieczeństwa.

Przedstawiciele Nokii podkreślili korzyści płynące z 5G w zakresie poprawy świadomości żołnierzy oraz zwiększenia szybkości i niezawodności komunikacji na polu bitwy. Jednak wraz z nowymi możliwościami pojawiają się nowe wyzwania, takie jak zwiększona podatność na cyberataki.

Nokia, znana już ze swojego przywództwa w rozwoju i wdrażaniu technologii 5G, aktywnie współpracuje z NATO, aby wprowadzić te innowacje w życie. Odwiedzając laboratorium 5G Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, firma miała wyjątkową okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami i testami tej technologii do zastosowań wojskowych.

Źródło: Defence Industry Europe