W sieci pojawiły się zdjęcia nowych laptopów Dell z procesorem Snapdragon X Elite.

Autor: Vlad Cherevko | 12.05.2024, 02:29
W sieci pojawiły się zdjęcia nowych laptopów Dell z procesorem Snapdragon X Elite.

W Internecie pojawiły się szczegóły dotyczące nowych laptopów Dell z procesorem Snapdragon X Elite. Nowa linia laptopów Dell ma podobno zostać wydana w sierpniu lub wrześniu, ale już teraz pojawiły się pewne informacje na temat tych urządzeń.

Co wiadomo

Inspiron 14 7441 Plus prawdopodobnie zostanie wydany z preinstalowanym systemem Windows 11 24H2 Preview Build, a plotki sugerują, że ta wersja systemu Windows będzie zawierała AI Explorer i różne funkcje sztucznej inteligencji. Wyciekłe zdjęcia pokazują, że konstrukcja Inspiron 14 7441 Plus jest bardzo podobna do poprzednich modeli Inspiron, ale ma smuklejszy i bardziej elegancki wygląd. Urządzenie jest wyposażone w dwa porty USB-C, jeden port USB-A i gniazdo kart microSD, a czujnik odcisków palców znajduje się na przycisku zasilania.

Inspiron 14 7441 Plus

Wyciekły również zdjęcia XPS 13 9345, pokazujące podobną konstrukcję do Dell XPS 13 Plus. Według Windows Report, nadchodzący laptop będzie wyposażony w procesor Snapdragon X Elite lub Intel Ultra, ponieważ poprzedni model 13 Plus był wyposażony w procesor Intel Core i7-1360P 13. generacji. Seria XPS firmy Dell znana jest z niezwykle smukłej konstrukcji, a kolejne urządzenie z serii XPS, Dell XPS 13 9345, będzie również wyposażone w touchpad bez obramowania, dotyk, klawisze funkcyjne i tylko 2 porty USB-C, umieszczone po jednym z każdej strony.

XPS 13 9345

Oba modele koncentrują się na zaawansowanych możliwościach AI i posiadają oddzielne klawisze dla asystenta AI Copilot. Nowe produkty powinny zostać zapowiedziane w sierpniu lub wrześniu tego roku.

Źródło: Windows Report