Pierwszy "clamshell" Xiaomi: Mix Flip przeszedł certyfikację przed oficjalnym ogłoszeniem

Autor: Helena Szczerbań | 12.05.2024, 16:36
Pierwszy "clamshell" Xiaomi: Mix Flip przeszedł certyfikację przed oficjalnym ogłoszeniem

Xiaomi ma już kilka modeli składanych smartfonów, ale wszystkie są wykonane w formacie "książkowym". Jednak firma już aktywnie przygotowuje się do ogłoszenia swojej pierwszej "klapki" w stylu Samsung Galaxy Flip.

Co wiadomo

Niedawno Xiaomi Mix Flip przeszedł certyfikację i został zauważony na stronie agencji 3C. Nie ma tam dokładnej nazwy smartfona, ale wymieniony jest numer modelu - 2405CPX3DC. Wiarygodne źródła branżowe powiązały go z Xiaomi Mix Flip.

Certyfikat potwierdza jedynie, że składany smartfon otrzyma wsparcie dla szybkiego ładowania 67W. Inne szczegóły niestety nie są jeszcze dostępne.

Pojawienie się nowości na stronie certyfikacyjnej potwierdza jednak, że Xiaomi aktywnie pracuje nad swoim pierwszym składanym telefonem, a jego oficjalna premiera jest tuż za rogiem.

Według analityka Digital Chat Sation, Xiaomi może wypuścić Mix Flip wraz z nadchodzącym Mix Fold 4 w trzecim kwartale 2024 roku.

Mówi się, że smartfon otrzyma procesor Snapdragon 8 Gen 3, aparat 50 MP i wodoodporność, której nie ma jeszcze żaden inny składany smartfon od Xiaomi.

Źródło: Gizmochina