DOOM powraca?! Jeden z renomowanych dziennikarzy zasugerował rychłą zapowiedź nowej odsłony legendarnej serii strzelanek.

Autor: Anton Kratiuk | 12.05.2024, 22:43
DOOM powraca?! Jeden z renomowanych dziennikarzy zasugerował rychłą zapowiedź nowej odsłony legendarnej serii strzelanek.

Ostatni rok był trudny dla działu gier Microsoftu: trudności z przejęciem Activision Blizzard, procesy sądowe z FTC, kłótnie z regulatorami, nieudana premiera Redfall, rozczarowująca premiera Starfield, słaba sprzedaż konsol Xbox, masowe zwolnienia w większości studiów i, jako wisienka na torcie, zamknięcie czterech studiów Bethesdy, w tym Tango Gameworks.

Microsoft Gaming musi pilnie naprawić sytuację i odbudować swoją reputację, a w tym celu idealnie sprawdzi się kilka głośnych zapowiedzi, tym bardziej, że wielkimi krokami zbliża się Xbox Games Showcase.

Co wiadomo

Na pokazie, który odbędzie się 9 czerwca, spodziewać możemy się restartu State of Decay 3 i Perfect Dark, zapowiedzi nowej części Gearsów oraz prezentacji dużego dodatku Shattered Space do Starfielda.

Oczywiście to daleko nie wszystkie niespodzianki, jakie wewnętrzne studia Xbox przygotowały dla swoich fanów, a być może jedną z nich zasugerował jeden z renomowanych dziennikarzy.

Tom Warren, redaktor naczelny The Verge, za pomocą gry słów dał do zrozumienia, że na Xbox Games Showcase może zostać zapowiedziana nowa odsłona kultowej i mega popularnej serii strzelanek DOOM!

W sieci od dawna krążą plotki, że id Software Studios pracuje nad nową odsłoną Dooma. Ponadto przypomnijmy, że wiele poufnych dokumentów zostało upublicznionych w ramach sprawy FTC przeciwko Microsoftowi, z których jeden ujawnił odniesienie do rozwoju nowej części DOOM z podtytułem Year Zero. Tytuł ten jest najprawdopodobniej roboczy, ale nie ma powodów, by sądzić, że deweloperzy nie będą kontynuować tak popularnej franczyzy.

Źródło: X