Portfel Google przestaje obsługiwać starsze wersje Androida i Wear OS

Autor: Nastya Bobkova | 13.05.2024, 02:13
Portfel Google przestaje obsługiwać starsze wersje Androida i Wear OS

Od przyszłego miesiąca Google zwiększy minimalną wersję systemu operacyjnego dla użytkowników korzystających z Portfela Google na urządzeniach z Androidem i Wear OS.

Co wiadomo

Zgodnie z nowym dokumentem wsparcia, który wchodzi w życie 10 czerwca, "Portfel Google będzie wymagał urządzeń z systemem Android 9 lub nowszym na telefonach i Wear OS 2.x lub nowszym na smartwatchach. Aktualizacje zabezpieczeń nie są dostępne dla wersji Androida poniżej 9.

Aby zapewnić większe bezpieczeństwo funkcji Wallet, takich jak transakcje typu "dotknij, aby zapłacić", konieczne jest przesyłanie aktualizacji zabezpieczeń na urządzenia użytkowników.

Wcześniej wymagania dotyczące systemu operacyjnego do korzystania z Portfela Google były mniej rygorystyczne: w momencie wydania aplikacji w 2022 r. kwalifikujące się wersje Androida obejmowały Androida 5.0. Teraz zmiana ta dotyczy użytkowników Androida Nougat (7.0, 7.1) i Oreo (8.0, 8.1).

Jeśli chodzi o platformę Wear OS, która była oparta na Androidzie, początkowo była zasilana przez Androida 8.0 Oreo, ale następnie została zaktualizowana do Androida 9.0 Pie.

Portfel Google, który jest zasilany przez usługi Google Play, wymaga wsparcia dla odpowiednich wersji systemów operacyjnych.

Google ostatnio przestał wspierać usługi Play w sierpniu 2023 r. dla Androida 4.4 KitKat.

Źródło: Google