Wyciekły zdjęcia nowego laptopa Lenovo IdeaPad Slim 5 z chipsetem Snapdragon X Plus

Autor: Vlad Cherevko | 13.05.2024, 10:12
Wyciekły zdjęcia nowego laptopa Lenovo IdeaPad Slim 5 z chipsetem Snapdragon X Plus

Do internetu wyciekły informacje na temat nowego laptopa Lenovo IdeaPad Slim 5 napędzanego chipsetem Snapdragon X Plus. Potwierdzają to zdjęcia opublikowane w serwisie X przez użytkownika WalkingCat.

Co wiadomo

Nowy Lenovo IdeaPad Slim 5 jest napędzany 10-rdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon X Plus o architekturze 6+4 (6 wysokowydajnych rdzeni i 4 energooszczędne rdzenie). Układ ten jest okrojoną wersją droższego 12-rdzeniowego układu Snapdragon X Elite. Oba układy będą oparte na procesie 4 nm TSMC.

Obrazy ujawniają również informacje o portach nowego urządzenia. Po lewej stronie znajdują się dwa porty USB-C, dedykowany port HDMI i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Po prawej stronie znajdują się dwa porty USB-A i gniazdo kart microSD. Według doniesień, wiele z nadchodzących laptopów opartych na Snapdragonie może nie oferować gniazda 3,5 mm, ale ten laptop tak.

Lenovo IdeaPad Slim 5 z procesorem Snapdragon X Plus

Niestety, to wszystkie informacje, które zdjęcia ujawniają na temat nadchodzącego IdeaPad Slim 5. Oczekuje się, że pierwsza fala laptopów napędzanych Snapdragonem zostanie uruchomiona 20 maja.

Aby mieć pojęcie, czego możemy się spodziewać, poprzedni IdeaPad Slim 5 14IMH9 oferuje 14-calowy wyświetlacz OLED o proporcjach 16:10, rozdzielczości 1920 x 1200 i częstotliwości odświeżania 60 Hz w cenie 1000 USD.

Nowy IdeaPad Slim 5 ma podobno zadebiutować w połowie 2024 roku.

Źródło: WalkingCat