Informator ujawnił pierwsze szczegóły fabuły Pragmaty, najbardziej tajemniczej gry akcji Capcomu.

Autor: Anton Kratiuk | 13.05.2024, 12:42
Informator ujawnił pierwsze szczegóły fabuły Pragmaty, najbardziej tajemniczej gry akcji Capcomu.

Zapowiedź tajemniczej gry akcji science-fiction Capcom Pragmata miała miejsce w 2020 roku i od tego czasu japoński deweloper nie ujawnił prawie żadnych szczegółów na temat gry, ograniczając się do kilku cichych zwiastunów.

Wreszcie, dzięki informatorowi, poznaliśmy przynajmniej ekspozycję i zwrot fabularny Pragmaty.

Co wiadomo

Według autorytatywnego insidera Dusk Golema na jego kanale Discord, fabuła Pragmaty opowie o dwóch robotach, które utknęły w księżycowej kolonii i chcą wrócić na Ziemię, ale nikt tam na nich nie czeka.

Według Dusk Golem, historia gry mówi nam, że ludzkość zbudowała stację na Księżycu, ale roboty zarządzane przez sztuczną inteligencję zbuntowały się, przejęły kontrolę i wyrzuciły swoich twórców z Księżyca. Po tym ludzie odłączyli wszystkie linie komunikacyjne z kolonią i próbowali zapomnieć o incydencie, ale roboty, które w procesie ewolucji stały się nierozróżnialnie podobne do ludzi, nie pozwolą zignorować faktu ich istnienia i będą próbowały wrócić na Ziemię.

Informator ujawnił pierwsze szczegóły fabuły Pragmaty, najbardziej tajemniczej gry akcji Capcomu.-2

Oczywiście trudno ocenić istotność informacji zawartych w Dusk Golem, ale sądząc po zwiastunach, mniej więcej na taką historię czekają gracze Pragmata.

Kiedy czekać

Premiera Pragmaty była kilkukrotnie przekładana: grę planowano wydać w 2022, potem w 2023 roku. A ostatnio w sieci pojawił się rzekomo przybliżony harmonogram wydań Capcom i wskazano, że Pragmata zostanie wydana w 2026 roku.

Projekt powstaje z myślą o PlayStation 5, Xbox Series X|S i PC.

Źródło: Icon-era