Prace nad remakiem Resident Evil i nieoczekiwane szczegóły Resident Evil 9: Capcom zaskoczą fanów serii, ujawniono

Autor: Anton Kratiuk | 13.05.2024, 14:55
Prace nad remakiem Resident Evil i nieoczekiwane szczegóły Resident Evil 9: Capcom zaskoczą fanów serii, ujawniono

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat nowej (dziewiątej) części Resident Evil.

Zazwyczaj pochodzą one od Dusk Golem, ale tym razem ekskluzywnymi informacjami podzielił się arabski portal PRE_Alarabiya.

Co wiadomo

Dziennikarze PRE_Alarabiya twierdzą, że mają informacje ze "specjalnego źródła", które powiedziało im kilka interesujących rzeczy nie tylko o Resident Evil 9, ale także o niespodziance, jaką Capcom przygotował dla fanów serii na 2026 rok.

PRE_Alarabiya potwierdza informacje Dusk Golem, że wydarzenia z Resident Evil 9 będą rozgrywać się na tropikalnej wyspie w Azji Południowo-Wschodniej i uzupełnia je o niuans, że lokalizacja i główni bohaterowie będą się zmieniać wraz z postępem fabuły.

Co więcej, protagonistą prologu Resident Evil IX będzie ulubieniec fanów Leon Kennedy, który w momencie wydarzeń z gry (lato 2025 roku) będzie miał 48 lat. Autorzy wyjaśnili jednak później, że Kennedy pojawi się również w pozostałych wydarzeniach horroru.

Jeśli chodzi o niespodziankę, źródło PRE_Alarabiya nie jest jeszcze pewne, ale słyszało, że na cześć 30-lecia franczyzy Resident Evil, która odbędzie się w 2026 roku, Capcom zamierza wydać pełny remake pierwszej części serii, który będzie podobny do remake'ów drugiej, trzeciej i czwartej części pod względem jakości wykonania i ogólnej koncepcji.

Kiedy można się spodziewać

Według niepotwierdzonych informacji od Dusk Golem, Resident Evil 9 ma zostać wydany w styczniu 2025 roku.

Źródło: PRE_Alarabiya