Samsung był liderem rynku kuchenek mikrofalowych w Europie przez dziewięć kolejnych lat

Autor: Vlad Cherevko | 13.05.2024, 19:55
Samsung był liderem rynku kuchenek mikrofalowych w Europie przez dziewięć kolejnych lat

Samsung sprzedał w ubiegłym roku najwięcej kuchenek mikrofalowych spośród wszystkich marek w Europie, wynika z nowej analizy firmy Euromonitor. Tym samym rok 2023 był dziewiątym rokiem z rzędu, w którym gigant technologiczny zajmował pierwsze miejsce w tym sektorze.

Co wiadomo

Samsung miał 15,3% udziału w rynku sprzedaży mikrofalówek w 19 krajach europejskich. Dzięki temu firma otrzymała od firmy badawczej tytuł "nr 1 w sprzedaży mikrofal w Europie w 2023 r.", Który może teraz wykorzystać do promowania swoich produktów.

W zeszłym miesiącu Samsung wprowadził na rynek globalną gamę kuchenek mikrofalowych Bespoke, w tym urządzenia wolnostojące i podwieszane. Są to inteligentne kuchenki mikrofalowe, którymi można sterować za pomocą aplikacji Samsung SmartThings lub poleceń głosowych za pośrednictwem Samsung Bixby, Google Assistant i Amazon Alexa. Posiadają one również kilka interesujących funkcji AI, takich jak Sensor Cook, które mogą automatycznie dostosowywać czas gotowania.

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej

Euromonitor International jest wiodącą globalną firmą specjalizującą się w strategicznych badaniach rynku. Tworzy dane i analizy dla tysięcy produktów i usług na całym świecie. Jej badania rynkowe pomagają organizacjom łączyć ich cele z globalnymi możliwościami. Euromonitor posiada rozległą sieć analityków w poszczególnych krajach, którzy zapewniają dogłębną lokalną wiedzę biznesową potrzebną w dzisiejszym międzynarodowym środowisku biznesowym. Firma stosuje zaawansowane narzędzia analityczne i techniki nauki o danych w celu oceny i pomiaru wpływu zakłóceń na gospodarki, branże, koszty i ceny.

Źródło: Samsung