Horror OD zatrze granicę między grą, filmem i rzeczywistością: insider ujawnia koncepcję eksperymentalnego projektu Hideo Kojimy

Autor: Anton Kratiuk | 13.05.2024, 20:25
Horror OD zatrze granicę między grą, filmem i rzeczywistością: insider ujawnia koncepcję eksperymentalnego projektu Hideo Kojimy

W grudniu 2023 roku słynny projektant gier Hideo Kojima - twórca Metal Gear i Death Stranding - zapowiedział nowy i niezwykle ambitny projekt OD, który według jego planu powinien zatrzeć granice między grami a kinem.

Oczywiście japoński deweloper nie zmienił swoich założeń, więc debiutancki zwiastun pozostawił więcej pytań niż odpowiedzi. O OD nie wiadomo nic, ale dzięki insiderowi Dusk Golem ujawniono przynajmniej przybliżone zarysy rozgrywki.

Co wiadomo

Pod koniec 2022 roku do sieci wyciekł materiał z tajemniczej gry Overdose, rzekomo autorstwa Kojimy. Dusk Golem wyjaśnił, że wyciek był możliwy dzięki temu, że deweloperzy przeprowadzali pierwsze testy OD i zbierali opinie graczy na jej temat. W rezultacie potwierdzono, że OD to rzeczywiście Overdose.

Dusk Golem wyjaśnił również ogólną koncepcję OD

Kojima Productions opracowuje horror z rozgrywką podzieloną na dwa komponenty:

  1. Tradycyjny horror z widokiem z pierwszej osoby. Gracze będą przemierzać ponure lokacje, napotykać potwory, wchodzić w interakcje z postaciami, wykonywać różne zadania i angażować się w inne, nieznane jeszcze aktywności.
  2. Drugi komponent OD i ma charakter eksperymentalny - gracze będą musieli oglądać filmy, wyszukiwać informacje na prawdziwych stronach internetowych, zarówno specjalnie stworzonych na potrzeby gry, jak i na zwykłych stronach. Ponadto użytkownicy będą otrzymywać wiadomości na swoich komunikatorach, przełączać widok kamery i wpływać na działania postaci.

W jakiś sposób Kojima planuje połączyć grę, kino, rzeczywistość i ludzki system sensoryczny w OD i wykorzystać w tym celu wszystkie znane formaty medialne i dostępne technologie.

Taka koncepcja brzmi niezwykle interesująco, ale niestety może sprawić, że eksperymentalny projekt Kojimy o nazwie OD stanie się zarówno przełomem w przestrzeni gier i mediów, jak i wielką porażką Maestro, ponieważ takie innowacyjne pomysły są często źle rozumiane.

OD jest tworzony we współpracy z Microsoftem i jest planowany na wyłączność konsoli Xbox.

Horror OD zatrze granicę między grą, filmem i rzeczywistością: insider ujawnia koncepcję eksperymentalnego projektu Hideo Kojimy-2

Źródło: Reddit