Red Dead Redemption może nadal pojawiać się na PC: analityk danych znalazł interesującą wzmiankę na stronie Rockstar Games

Autor: Anton Kratiuk | 13.05.2024, 21:53
Red Dead Redemption może nadal pojawiać się na PC: analityk danych znalazł interesującą wzmiankę na stronie Rockstar Games

Rockstar Games opublikowało reedycję kultowego westernu Red Dead Redemption z 2023 roku, która jest dostępna tylko na PlayStation 4, PlayStation 5 (kompatybilność wsteczna) i Nintendo Switch.

Wielu graczy było zdenerwowanych, że gra z 2010 roku nigdy nie trafiła na PC, ale wciąż jest nadzieja.

Co wiadomo

Znany informator i autor danych w społeczności fanów gier Rockstar, Tez2, opublikował zrzut ekranu, prawdopodobnie z konsoli strony internetowej Rockstar Games. Przesłany obraz przedstawia linię, która wyraźnie stwierdza, że gra stała się dostępna na PC, a gracze są zaproszeni do "przeżycia epickiej przygody, która zdefiniowała pokolenie". Wspomniano również o dodatku fabularnym Undead Nightmare, który jest zawarty w reedycji na PS4 i Switch.

Dla przypomnienia, kilka dni temu na stronie Rockstar zauważ ono kolejną zmianę - przygotowania do publikacji zrzutów ekranu z Grand Theft Auto 6. Być może oba te wydarzenia (premiera pecetowej wersji RDR oraz publikacja zrzutów ekranu z GTA VI) nastąpią jednocześnie lub z krótką przerwą.

Niewykluczone jednak, że te ustalenia nic nie znaczą i RDR nigdy nie ukaże się na PC.

Źródło: X