Hermen Hulst i Hideaki Nishino pokierują PlayStation po odejściu Jima Ryana z firmy w marcu 2024 r.

Autor: Vladislav Nuzhnov | 14.05.2024, 11:39
Hermen Hulst i Hideaki Nishino pokierują PlayStation po odejściu Jima Ryana z firmy w marcu 2024 r.

Jim Ryan ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego Sony Interactive Entertainment w marcu 2024 roku. Teraz wiemy, kto go zastąpi.

Co wiadomo

Hermen Hulst i Hideaki Nishino zastąpią Jima na stanowisku dyrektora generalnego Sony Interactive Entertainment.

Hulst jest dyrektorem generalnym nowo utworzonej grupy Studio Business Group, która obejmuje wszystkie zewnętrzne zespoły PlayStation, a także jednostkę odpowiedzialną za rozwój franczyz PlayStation w innych obszarach, takich jak film i telewizja. Wcześniej Hulst był szefem PlayStation Studios i współzałożycielem Guerrilla Games, które stworzyło Horizon i Killzone.

Hideaki Nishino będzie kierował Platform Business Group, która obejmuje sprzęt konsolowy, technologię, akcesoria, PlayStation Network i relacje z podmiotami zewnętrznymi (wydawcami i niezależnymi studiami). Wcześniej był starszym wiceprezesem Platform Experiences. Jest częścią biznesu Sony od 2006 roku, zajmując liczne stanowiska w Sony Network Entertainment, Sony Corporation i SIE.

Obaj dyrektorzy podlegają Hiroki Totoki, prezesowi zarządu Sony Interactive Entertainment, który obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego dywizji. Najnowsze zmiany zaczną obowiązywać od 1 czerwca.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej

Źródło: gamesindustry