Na krótko przed premierą Prison Architect 2 wydawca Paradox zerwał współpracę ze studiem Double Eleven i przekazał projekt innemu deweloperowi

Autor: Anton Kratiuk | 14.05.2024, 13:33
Na krótko przed premierą Prison Architect 2 wydawca Paradox zerwał współpracę ze studiem Double Eleven i przekazał projekt innemu deweloperowi

Symulator budowy i rozwoju więzień Prison Architect 2 nie został jeszcze wydany, ale gracze mają poważne powody do obaw o jego jakość.

Co wiemy

Szwedzki wydawca Paradox Interactive poinformował o rozstaniu ze studiem Double Eleven, które było głównym deweloperem Prison Architect 2 i pracowało nad tą serią przez dziewięć lat.

Według doniesień, Paradox Interactive i Double Eleven "nie doszły do porozumienia handlowego" i są zmuszone zakończyć współpracę.

W rozwoju symulatora Prison Architect 2 studiu Double Eleven pomagali brazylijscy koledzy z Kokku, którzy od stycznia 2024 roku całkowicie przejęli resztę prac nad grą.

Warto zauważyć, że jest to już trzecie studio zaangażowane we franczyzę Prison Architect: pierwsza część gry została wydana w 2013 roku przez Introversion Software, po czym marka została wykupiona przez Paradox i powierzyła jej rozwój Double Eleven. Gracze mogą mieć tylko nadzieję, że zmiana dewelopera na krótko przed premierą nie wpłynie na efekt końcowy.

Kiedy czekać

Premiera gry Prison Architect 2 została zaplanowana na 3 września 2024 roku na PC (Steam), PlayStation 5 i Xbox Series.

Źródło: Paradox Interactive