CEO Embracer Freegroup: wkrótce pojawią się nowe gry oparte na tolkienowskim Śródziemiu

Autor: Dmitro Koval | 14.05.2024, 15:11
CEO Embracer Freegroup: wkrótce pojawią się nowe gry oparte na tolkienowskim Śródziemiu

W niedawnym wywiadzie dla GamesBeat, Lee Guinchard, dyrektor generalny Embrecer Freegroup, rzucił nieco światła na niektóre z planów dotyczących projektów opartych na uniwersum Tolkiena.

Co wiemy

Pod koniec kwietnia grupa Embracer podzieliła się na trzy firmy: Coffee Stain & Friends, Asmodee Group oraz Middle-earth Enterprises & Friends. Hinchard szczegółowo opisuje swoje plany budowania silniejszych relacji między różnymi organizacjami, aby sprzyjać lepszemu rozwojowi.

Porównał również serię Władca Pierścieni do Kinowego Uniwersum Marvela, rysując podobieństwa z różnymi rodzajami doświadczeń, które ogromna ilość wiedzy pozwala deweloperom tworzyć:

"Rok po roku możesz dodawać i testować coś takiego jak Call of Duty. Ale to nie jest historia. To nie jest narracja. Zachowujesz to, co działa".

Wywiad nie tylko podkreśla błędy z przeszłości, takie jak Władca Pierścieni: Gollum, ale także podkreśla wykorzystanie tych doświadczeń do ulepszenia przyszłych projektów. Ponadto omówiono zaangażowanie Hincharda w rozwój przełomowej technologii, takiej jak oparty na sztucznej inteligencji generator starzenia się postaci, który zapewnia wgląd w przyszłość serii.

Źródła: GamesBeat, GamningBolt