Amazon i Crystal Dynamics zapowiedziały serial telewizyjny oparty na kultowej serii Tomb Raider

Autor: Anton Kratiuk | 14.05.2024, 19:16
Amazon i Crystal Dynamics zapowiedziały serial telewizyjny oparty na kultowej serii Tomb Raider

W zeszłym miesiącu dział filmowy Amazona wypuścił pierwszy sezon znakomitej serii Fallout. Sukces ten musiał wpłynąć na strategię firmy, dzięki której, jak dziś wiadomo, widzowie zobaczą filmową adaptację kolejnej kultowej serii gier.

Co wiadomo

Serwis streamingowy Amazon Prime Video poinformował o rozpoczęciu produkcji serialu Tomb Raider (nazwa nie jest jeszcze ostateczna).

Główną scenarzystką będzie Phoebe Waller-Bridge - autorka scenariuszy słynnych seriali "Fleabag" (Fleabag) i "Killing Eve" (Killing Eve) oraz współscenarzystka filmu "No Time To Die" (No Time To Die) o Jamesie Bondzie. Crystal Dynamics, twórcy najnowszej trylogii Tomb Raider oraz nieujawnionej jeszcze nowej odsłony serii, będą odpowiedzialni za to, by serial nie stał w sprzeczności z wydarzeniami z gier o Larze Croft.

Phoebe Waller-Bridge jest podekscytowana zaangażowaniem w ten projekt i pozostawiła następujący komentarz:

"Gdybym mogła powiedzieć mojej nastoletniej jaźni, że to się dzieje, myślę, że miałaby niezły ubaw. Seria Tomb Raider była ogromną częścią mojego życia i czuję się niesamowicie szczęśliwa, że mogę ją pokazać w telewizji z tak pełnymi pasji kolegami. Lara wiele dla mnie znaczy, podobnie jak dla wielu innych, i nie mogę się doczekać, aby rozpocząć tę przygodę.

Szczegóły serii są trzymane w tajemnicy, wiemy tylko, że będzie to przygodowy film akcji, który opowie zupełnie nową historię o Larze Croft.

Przypomnijmy, że Amazon będzie wydawcą kolejnej gry z serii Tomb Raider, o której niewiele wiadomo.

Źródło: Amazon