W popularnym symulatorze przetrwania Valheim pojawiła się duża aktualizacja Ashlands: gracze mogą spodziewać się nowego biomu, oblężeń na dużą skalę i wymagających prób

Autor: Anton Kratiuk | 14.05.2024, 22:53
W popularnym symulatorze przetrwania Valheim pojawiła się duża aktualizacja Ashlands: gracze mogą spodziewać się nowego biomu, oblężeń na dużą skalę i wymagających prób

Studio Iron Gate ogłosiło pełne wydanie aktualizacji 0.218.15 dla popularnego symulatora przetrwania Valheim, który wciąż znajduje się w programie Early Access, ale wkrótce go opuści.

Co wiadomo

Główną nowością tej aktualizacji jest rozległy biom Ashlands, który będzie wyzwaniem nawet dla najbardziej doświadczonych graczy.

W Ashlands gracze napotkają najsilniejszych i najniebezpieczniejszych wrogów w grze. Ta nieprzyjazna lokacja skrywa wiele niebezpieczeństw i sekretów, więc nieprzygotowani gracze nie powinni się tam zapuszczać.

Oprócz walk z wrogami, eksploracji lokacji i budowania tymczasowych osad, gracze będą mogli brać udział w oblężeniach na dużą skalę. Pomogą w tym specjalne bronie oblężnicze, które zadają spore obrażenia i będą niezastąpione podczas szturmowania twierdz.

Producent Valheim opisuje Ashlands w następujący sposób:

Nie chcieliśmy po prostu wydać kolejnego biomu, ale z ogniem zamiast mgły. W Ashlands będzie walka, a gracze powinni spodziewać się wyzwań. Każdy centymetr terytorium musi zostać podbity, a każda placówka musi zostać ufortyfikowana przed wyruszeniem w głąb lądu. Wkraczamy na terytorium gry końcowej, a gracze muszą być przygotowani na to, co czeka ich daleko na północy.

Aktualizację można zainstalować za pośrednictwem Steam i Microsoft Store, ale na tej drugiej platformie wciąż występują pewne problemy techniczne, które mogą utrudniać pobranie pliku.

Z okazji premiery aktualizacji, Iron Gate Studios zaprezentowało specjalny animowany zwiastun:

Źródło: Steam