Senua's Saga: Hellblade II będzie zawierał tryb fotograficzny, który pozwoli na dodanie sztucznego oświetlenia do sceny, przesuwanie postaci i nakładanie różnych filtrów

Autor: Vladislav Nuzhnov | 15.05.2024, 09:25
Senua's Saga: Hellblade II będzie zawierał tryb fotograficzny, który pozwoli na dodanie sztucznego oświetlenia do sceny, przesuwanie postaci i nakładanie różnych filtrów

Wirtualna fotografia staje się coraz bardziej popularna i bardzo trudno jest tworzyć ekscytujące ujęcia w grach bez trybu fotograficznego. Jednak nie wszyscy deweloperzy dodają tryb fotograficzny w momencie premiery. Jako pierwszy przychodzi na myśl Alan Wake 2, gdzie nie pojawił się on od ponad pół roku, ale Senua's Saga, najbardziej oczekiwana gra maja, już tak: Hellblade II będzie miał tryb fotograficzny.

Co już wiadomo

Ninja Theory opublikowało wideo demonstrujące możliwości trybu fotograficznego w Senua's Saga: Hellblade II.

Oprócz standardowych ustawień jasności, filtrów i ostrości, gracze będą mogli dodać sztuczne oświetlenie. Można dodać kilka źródeł oświetlenia i dostosować jasność i kontrast dla każdego z nich. Coś podobnego widzieliśmy już w The Last of Us Part I.

Zaprezentowano również funkcję pozwalającą na przesuwanie postaci na zrzucie ekranu. Wideo pokazuje, jak główna postać jest obracana o kilka stopni, a następnie przesuwana w kadrze. Dzięki temu trybowi fotograficznemu wirtualni fotografowie znikną w grze na dziesiątki godzin.

Kiedy się jej spodziewać

Senua's Saga: Hellblade II ukaże się 21 maja na PC, Xbox Series i Game Pass.

Dla tych, którzy nie wiedzą

Senua's Saga: Hellblade II to przygodowa gra akcji. Senua powraca do brutalnej podróży przetrwania przez mity i udręki Islandii epoki Wikingów. Dążąc do ocalenia tych, którzy padli ofiarą okropności tyranii, Senua staje do walki, aby pokonać ciemność wewnątrz i na zewnątrz.


Minimalne wymagania systemowe:

Procesor: Intel i5-8400 | AMD Ryzen 5 2600
Pamięć RAM: 16 GB
Karta graficzna: Nvidia GTX 1070 | AMD RX 5700 | Intel Arc A580


Źródło: @NinjaTheory