Ghost of Tsushima jest już dostępne w przedsprzedaży na Steam, a gra będzie obsługiwać crossplay w trybie Steam Deck i Legends w momencie premiery.

Autor: Vladislav Nuzhnov | 15.05.2024, 10:02
Ghost of Tsushima jest już dostępne w przedsprzedaży na Steam, a gra będzie obsługiwać crossplay w trybie Steam Deck i Legends w momencie premiery.

16 maja gra Ghost of Tsushima straci status gry na wyłączność PlayStation, gdyż na PC ukaże się jej reżyserska wersja. W związku z tym firma Nixxes Software, która zajmuje się portowaniem gry, ujawniła więcej szczegółów na temat wersji PC przed premierą.

Co wiemy

Ci, którzy zamówili grę w przedsprzedaży, mogą już ją pobrać, aby rozpocząć obronę Tsushimy 16 maja.

Tryb kooperacji Legends będzie od razu dostępny w trybie crossplay, dzięki czemu będzie można grać ze znajomymi na PlayStation 4/5.

Gra będzie obsługiwać Steam Deck w dniu premiery, więc możesz poczuć się jak samuraj w łóżku. Steam oznaczył jednak grę jako "nieobsługiwaną" dla Steam Deck. Wynika to z faktu, że tryb Legends wymaga systemu Windows, aby uzyskać dostęp do zintegrowanych funkcji PlayStation Network. Nie powinno być jednak problemów z kampanią fabularną.

A na poniższym zdjęciu możecie sprawdzić, kiedy gra będzie dostępna w waszej strefie czasowej.


Zalecane wymagania systemowe dla Ghost of Tsushima Director's Cut

  • Procesor: Intel Core i5-8600 lub AMD Ryzen 5 3600
  • PAMIĘĆ RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 2060 lub AMD Radeon RX 5600 XT
  • Miejsce na dysku: 75 GB dostępnego miejsca
  • Dodatkowe uwagi: zaleca się granie z dyskiem SSD

Źródło: @NixxesSoftware