Serial animowany osadzony w uniwersum Dead Cells nosi podtytuł Immortalis, a nowy zwiastun zostanie zaprezentowany 17 maja

Autor: Vladislav Nuzhnov | 15.05.2024, 12:26
Serial animowany osadzony w uniwersum Dead Cells nosi podtytuł Immortalis, a nowy zwiastun zostanie zaprezentowany 17 maja

Latem 2023 roku okazało się, że popularna metroidvania Dead Cells, stworzona przez francuskie studio Motion Twin, rozszerzy swoje uniwersum o serial animowany. Od tego czasu nie było zbyt wielu wiadomości, ale teraz twórcy dostarczyli wystarczająco dużo interesujących informacji.

Co wiadomo

Projekt tworzony jest przez francuskie studio Bobbypills we współpracy z francuskim serwisem anime Animation Digital Network (ADN). ADN pokazało główny art z gry, a także ogłosiło, że serial animowany nosi nazwę Dead Cells: Immortalis. Nowy zwiastun zostanie pokazany 17 maja.

Wydarzenia będą miały miejsce na przeklętej wyspie, którą nawiedziła dziwna plaga. Po tym, jak głupi król wyspy opracowuje lekarstwo, które zamienia ludność w potworne stworzenia, zaczynają pojawiać się przepowiednie przedstawiające bohatera, który zabije króla. Bohater ten nie zamierza jednak ratować królestwa, chce po prostu zostać sam.

Kiedy oglądać.

Serial animowany ma mieć swoją premierę w 2024 roku. Będzie 10 odcinków po około siedem minut każdy, które najpierw będą wyświetlane wyłącznie we Francji, a następnie będą dostępne na całym świecie.

Dla tych, którzy nie wiedzą

Dead Cells to inspirowana Castlevanią gra typu rogue-lite metroidvania, w której można eksplorować rozległy zamek, który ciągle się zmienia. Gra zawiera kilka rodzajów broni, wrogów, bossów i różne przedmioty, które dodają jej dynamiki. Gra została ciepło przyjęta przez graczy i otrzymała 8 na 10 w serwisie Metacritic.

Źródło: @ADNanime