Tylko 4G i 5G: Australia całkowicie wyłączy swoją sieć 3G w tym roku

Autor: Mirosłw Trinko | 15.05.2024, 15:39
Tylko 4G i 5G: Australia całkowicie wyłączy swoją sieć 3G w tym roku

Australijski Urząd ds. Komunikacji i Mediów (ACMA) ogłosił całkowite wyłączenie sieci 3G w całym kraju.

Co wiadomo

TPG Telecom (aka Vodafone) już wyłączył swoją sieć, podczas gdy dwóch innych operatorów planuje to zrobić w 2024 r., a Telstra wyłączy swoją sieć 31 sierpnia, a Optus wyłączy swoją sieć w najbliższych dniach.

ACMA przypomniała użytkownikom urządzeń 3G, że ich telefony nie będą już mogły wysyłać wiadomości ani wykonywać połączeń, w tym na numer alarmowy 000. Ponadto może to również dotyczyć starszych urządzeń 4G, które korzystały z sieci 3G do połączeń głosowych. ACMA zaleca, aby tacy użytkownicy skontaktowali się ze swoim operatorem.

Nawiasem mówiąc, oprócz telefonów komórkowych, tablety, inteligentne zegarki, terminale bankowe, alarmy medyczne i inne osobiste rozwiązania reagowania kryzysowego z obsługą 3G również przestaną działać. Australijskie Stowarzyszenie Telekomunikacji Mobilnej (AMTA) wezwało użytkowników do podjęcia działań już teraz i uaktualnienia do nowszych rozwiązań, aby uniknąć przerw w świadczeniu usług. Australia ma również oficjalny program bezpłatnego recyklingu starych gadżetów. Stare urządzenia będą musiały zostać wyrzucone po wyłączeniu 3G.

Źródło: ACMA, AMTA