Wtajemniczeni ujawnili dodatkowe szczegóły na temat Assassin's Creed Shadows: w grze znajdzie się podobna przepustka bojowa i dwa rozszerzenia fabularne

Autor: Anton Kratiuk | 15.05.2024, 15:41
Wtajemniczeni ujawnili dodatkowe szczegóły na temat Assassin's Creed Shadows: w grze znajdzie się podobna przepustka bojowa i dwa rozszerzenia fabularne

Dziś Ubisoft zaprezentuje debiutancki zwiastun Assassin's Creed Shadows (wcześniej Red), a w sieci pojawia się już coraz więcej informacji na temat długo wyczekiwanej gry w scenerii feudalnej Japonii.

Co wiadomo

Znany insider i specjalista od gier Ubisoft o pseudonimie j0nathan podzielił się ciekawymi informacjami na temat gry akcji.

Według niego gra będzie miała tak naprawdę dwóch głównych bohaterów - potwierdza to grafika, która trafiła do sieci. Historia afrykańskiego samuraja Yasuke rozpocznie się na statku, który zostanie zaatakowany przez piratów. Zabijają oni załogę oraz żonę bohatera i zostawiają go na pewną śmierć, ale Yasuke zostaje uratowany i schroniony w świątyni, gdzie rozpoczyna się jego kariera samuraja.

Dziewczyna shinobi o imieniu Naoé próbuje pomścić morderstwo swojego ojca przez członków Starożytnego Zakonu.

j0nathan potwierdza, że w grze pojawi się prawdziwa postać historyczna - watażka Hattori Hanzo, ale jego rola w fabule nie jest jeszcze jasna.

Innymi informacjami podzielił się Tom Henderson, ale dotyczą one nie tyle Shadows, co Assassin's Creed Infinity - platformy, która ukaże się równocześnie z nową grą i połączy wszystkie części serii.

Według Hendersona, Assassinʼs Creed Shadows poprzez Infinity wprowadzi podobne karnety bojowe zwane Projektami, każdy z 20 poziomami i będą one wydawane co kilka miesięcy.

Henderson zna nazwy pierwszych trzech "projektów" dla Assassinʼs Creed Shadows:

  • The Hidden Network;
  • The Last Ronin;
  • In The Shadows.

Henderson i j0nathan potwierdzają, że będą dwa rozszerzenia fabularne (po 25 dolarów każde) dla Shadows, ale jak zwykle gracze otrzymają również przepustkę sezonową o wartości 40 dolarów, która będzie zawierać oba rozszerzenia.

Kiedy się spodziewać?

Niepotwierdzona data premiery Assassin's Creed Shadows to 15 listopada 2024 roku.

Gra będzie dostępna na PC, PlayStation 5 i Xbox Series.

Źródło: j0nathan, Tom Henderson