Samsung testuje oprogramowanie One UI dla nadchodzącego modelu Galaxy S24 FE

Autor: Vlad Cherevko | 15.05.2024, 22:45
Samsung testuje oprogramowanie One UI dla nadchodzącego modelu Galaxy S24 FE

Wygląda na to, że Samsung aktywnie pracuje nad nowym smartfonem Fan Edition, Galaxy S24 FE. Pierwszy testowy firmware One UI dla niezapowiedzianego jeszcze Galaxy S24 FE został odkryty na serwerze Samsunga, wskazując na rozwój nowego smartfona Fan Edition.

Co wiadomo

W Internecie pojawiają się kolejne dowody na to, że Samsung opracowuje nowy smartfon Fan Edition i tym razem informacje pochodzą prosto z serwerów Samsunga. Według informatora @tarunvats33, pierwsza testowa wersja oprogramowania One UI dla niezapowiedzianego Galaxy S24 FE została zauważona na serwerze Samsunga, ujawniając numer modelu europejskiego wariantu - SM-S721B. Na tej podstawie możemy założyć, że Samsung jest w trakcie opracowywania One UI dla nowej słuchawki Fan Edition.

Samsung przygotowuje się do kolejnego dużego wydarzenia Unpacked w lipcu, a teraz skupia się na nadchodzących składanych smartfonach Galaxy Flip 6 i Galaxy Fold 6. Nadchodzący Galaxy S24 FE raczej nie pojawi się na tym wydarzeniu. Bardziej prawdopodobne jest, że Samsung może dążyć do corocznego harmonogramu uruchamiania telefonu Fan Edition. Galaxy S23 FE został zapowiedziany i wydany w październiku ubiegłego roku, co może oznaczać, że Samsung zaprezentuje Galaxy S24 FE w październiku tego roku.

Jednym z głównych pytań dotyczących Galaxy S24 FE jest chipset. Można zauważyć, że firma zwykle umieszcza chipset z poprzedniej generacji flagowców z serii S w swoim modelu Fan Edition. Na przykład zeszłoroczny Galaxy S23 FE otrzymał procesor Exynos 2200 lub Snapdragon 8 Gen 1 (w zależności od rynku), które zostały zainstalowane w modelach Galaxy S22. Dlatego możemy spodziewać się, że Galaxy S24 FE może być wyposażony w Snapdragon 8 Gen 2, który był używany w linii Galaxy S23 na wszystkich rynkach. Na razie jednak informacje te nie zostały potwierdzone.

Źródło: @tarunvats33