Spiders Studios szykuje "coś specjalnego": IGN podzielił się szczegółami na temat gry RPG GreedFall II: The Dying World i pokazał materiał z rozgrywki.

Autor: Anton Kratiuk | 15.05.2024, 23:16
Spiders Studios szykuje "coś specjalnego": IGN podzielił się szczegółami na temat gry RPG GreedFall II: The Dying World i pokazał materiał z rozgrywki.

Latem 2024 roku deweloperzy z francuskiego studia Spiders planują wydać we wczesnym dostępie grę RPG GreedFall II: The Dying World - prequel niezłego, ale niezwykle niszowego RPG z 2019 roku.

Praktycznie żadne szczegóły na temat projektu nie są jeszcze znane, ale dzięki wideo portalu IGN ujawniono pewne niuanse The Dying World.

Co wiadomo

Dziennikarze IGN uważają, że Spiders Studios próbuje powtórzyć sukces Larian Studios ze swoim Baldur's Gate III i chce nie tylko wydać nową część GreedFall, ale znacznie ulepszyć wszystkie jej elementy, oferując graczom "coś wyjątkowego".

Projektanci gry wprowadzili wiele zmian w mechanice pierwszej części GreedFall i dodali nowe funkcje, a za najbardziej znaczącą zmianę redaktorzy IGN uważają nowy system walki. Zamiast prostych starć wręcz w GreedFall II, twórcy zaoferują złożone i wyrafinowane bitwy z elementami strategii czasu rzeczywistego - teraz walki będą przypominać te z Dragon Age: Origins. Podobnie jak w grze BioWare, GreedFall II: The Dying World będzie miał możliwość, a nawet konieczność, korzystania z pauzy taktycznej, aby inteligentnie przemyśleć dalsze działania.

Serwis IGN zauważył jednak, że w GreedFall II występuje wiele standardowych problemów wersji alfa, ale czego one dotyczą dziennikarze nie sprecyzowali. Prawdopodobnie większość błędów zostanie naprawiona przed wydaniem gry w Early Access.

Oprócz informacji na temat GreedFall II: The Dying World, materiał wideo IGN pozwala zapoznać się z nowymi ujęciami rozgrywki z gry.

Źródło: IGN