Nowa aktualizacja zabezpieczeń na maj 2024 r. jest dostępna dla serii Galaxy S23 w USA.

Autor: Vlad Cherevko | 16.05.2024, 18:33
Nowa aktualizacja zabezpieczeń na maj 2024 r. jest dostępna dla serii Galaxy S23 w USA.

Samsung aktywnie wdraża dużą aktualizację One UI 6.1 dla swoich urządzeń mobilnych. Ale oprócz tego firma nie zapomina o poprawie bezpieczeństwa smartfonów, które już działają na nowym oprogramowaniu One UI 6.1. Firma niedawno zaktualizowała swoją obecną linię Galaxy S24 do najnowszej poprawki bezpieczeństwa, a teraz majowa poprawka bezpieczeństwa jest dostępna również dla linii Galaxy S23.

Co wiadomo

W tej chwili aktualizacja dla serii Galaxy S23 jest dostępna w Stanach Zjednoczonych na wybranych urządzeniach operatorów, ale oczekuje się, że aktualizacja będzie dostępna również dla odblokowanych urządzeń z tej linii i ma zostać wprowadzona również w innych regionach.

Nowe oprogramowanie układowe, które kończy się znakami CXD7, najprawdopodobniej przynosi tylko ulepszenia bezpieczeństwa. Chociaż istnieją doniesienia, że niektóre z zaktualizowanych flagowych urządzeń, takich jak Galaxy Fold 5, są podatne na zwiększone zużycie baterii po aktualizacji do One UI 6.1, seria Galaxy S23 prawdopodobnie będzie mniej dotknięta tym problemem.

Nowy firmware można sprawdzić w menu Ustawienia, następnie Aktualizacja oprogramowania oraz Pobierz i zainstaluj.

Źródło: Sammobile