W Arkuszach Google można teraz konwertować komórki na tabele

Autor: Nastya Bobkova | 16.05.2024, 21:44
W Arkuszach Google można teraz konwertować komórki na tabele

Google zaktualizowało swoją popularną aplikację arkusza kalkulacyjnego, aby umożliwić szybkie przekształcanie bloków komórek w uporządkowane arkusze kalkulacyjne.

Co nowego.

W aktualizacji, która została wydana w tym tygodniu, Arkusze Google wprowadziły długo oczekiwaną funkcję, która pozwala użytkownikom łatwo konwertować grupy komórek w tabele za pomocą jednego kliknięcia.

Użytkownicy od dawna domagali się tej funkcji, ponieważ upraszcza ona proces tworzenia i formatowania tabel, zapewniając szybki dostęp do funkcji filtrowania i formatowania, które dotychczas wymagały ręcznego przetwarzania.

Nowa funkcja, dostępna za pośrednictwem menu Format, pozwala na łatwe przekształcenie wybranych komórek w tabelę poprzez automatyczne zastosowanie podstawowego formatowania. Pozwala to na zmianę koloru nagłówków filtrów, zmianę kolorów w wierszach i wyrównanie danych w komórce.

Ponadto Arkusze Google obsługują teraz grupowanie danych, tworzenie szablonów dla gotowych tabel i zapewniają nowe sposoby interakcji z danymi za pomocą linków do tabel.

Innowacja stała się dostępna dla wszystkich użytkowników od 8 maja.

Źródło: 9to5Google