Intel wprowadza aplikację Thunderbolt Share, która pozwala połączyć dwa komputery PC w jeden

Autor: Nastya Bobkova | 17.05.2024, 00:50
Intel wprowadza aplikację Thunderbolt Share, która pozwala połączyć dwa komputery PC w jeden

Intel ogłosił uruchomienie nowego programu o nazwie Thunderbolt Share, który rewolucjonizuje sposób interakcji komputerów. Ta innowacyjna technologia pozwala dwóm komputerom PC pracować jako jeden, współdzieląc mysz, klawiaturę, ekrany, pamięć i inne zasoby.

Co warto wiedzieć

Thunderbolt Share wykorzystuje kabel Thunderbolt do łączenia komputerów, który zapewnia szybki transfer danych i niskie opóźnienia. Program obsługuje obecnie tylko system operacyjny Windows, ale Intel bada możliwości rozszerzenia jego funkcjonalności na inne systemy operacyjne.

Jedną z kluczowych zalet Thunderbolt Share jest możliwość szybkiego przesyłania plików, synchronizacji danych i płynnego udostępniania zasobów między dwoma komputerami. Jest to szczególnie przydatne dla użytkowników, którzy chcą uprościć przejście między różnymi urządzeniami lub bezpiecznie udostępniać pliki.

Thunderbolt Share pozwala na lustrzane odbicie ekranu jednego komputera na drugim z zachowaniem wysokiej jakości obrazu.

Kiedy można się spodziewać

Thunderbolt Share ma zostać uruchomiony w drugiej połowie 2024 roku i będzie dostępny tylko w wybranych modelach komputerów i akcesoriach. Intel współpracuje już z wiodącymi producentami sprzętu, takimi jak Lenovo, Acer, MSI, Razer i inni.

Ten innowacyjny program firmy Intel otwiera nowe możliwości współpracy i udostępniania danych między komputerami, co czyni go ważnym krokiem w kierunku przyszłości interakcji urządzeń.

Źródło: Intel