Samsung udostępnił majową aktualizację zabezpieczeń dla serii Galaxy S22

Autor: Vlad Cherevko | 17.05.2024, 01:38
Samsung udostępnił majową aktualizację zabezpieczeń dla serii Galaxy S22

Kilka dni temu Samsung rozpoczął aktualizację linii Galaxy S22 do najnowszego oprogramowania One UI 6.1. Ale aktualizacja nie zawierała najnowszej poprawki zabezpieczeń dla urządzenia. Teraz Samsung to naprawił i rozpoczął wdrażanie majowej poprawki zabezpieczeń dla tej serii.

Co wiadomo

Aktualizacja stała się dostępna dla europejskich użytkowników Galaxy S22 i otrzymała numer kompilacji S90*BXXSAEXE3. Aktualizacja zawiera tylko aktualną poprawkę zabezpieczeń, ponieważ wszystkie nowe funkcje zostały wprowadzone wraz z oprogramowaniem One UI 6.1. Dla tych, którzy nie wiedzą, szósty znak od końca w numerze kompilacji wskazuje, czy jest to aktualizacja komponentu, czy tylko poprawka bezpieczeństwa. "S" oznacza to drugie, podczas gdy Samsung używa "U" do wydawania nowych funkcji. Na przykład aktualizacja One UI 6.1 dla serii Galaxy S22 w Europie miała numer kompilacji S90*BXXU9EXE1.

Samsung twierdzi, że majowa łatka naprawia 55 luk w systemie, z których 3 są krytyczne. Aktualna łatka będzie wkrótce dostępna również dla użytkowników Galaxy S22 z innych regionów.

Źródło: Sammobile