Zaprezentowano klimatyczny zwiastun gry RPG GreedFall II: The Dying World, która ukaże się we wczesnym dostępie już latem 2024 roku.

Autor: Anton Kratiuk | 17.05.2024, 14:06
Zaprezentowano klimatyczny zwiastun gry RPG GreedFall II: The Dying World, która ukaże się we wczesnym dostępie już latem 2024 roku.

Francuskie studio Spiders zaprezentowało klimatyczny zwiastun GreedFall II: The Dying World, prequela niszowej gry RPG z 2019 roku.

Co wiadomo

W krótkim filmiku deweloperzy nie pokazali zbyt wielu szczegółów na temat gry, ale przekazali jej nastrój i koncepcję.

Zwrot fabularny polega na tym, że bohater musi przejść rytuał przejścia, aby zostać Mędrcem rdzennej ludności zamieszkującej wyspę Teer Fradee.

Wydarzenia w GreedFall II: The Dying World rozegrają się trzy lata przed pierwszą częścią GreedFall, co oznacza, że epidemia zarazy dopiero się rozpoczyna, a ludzie nie są w pełni świadomi nadchodzącego zagrożenia.

Zwiastun pozwala docenić zwiększoną jakość grafiki oraz zmieniony system walki, dzięki któremu w bitwie można teraz kontrolować nie tylko głównego bohatera, ale także jego towarzyszy - pomaga w tym dodana opcja "aktywnej pauzy".

Twórcy twierdzą, że w GreedFall II przemoc i otwarte konfrontacje są ostatnim środkiem do osiągnięcia celu, prawie wszystkie zadania można rozwiązać pokojowo: postacie można oszukać, przekonać, przekupić lub dojść do wzajemnie korzystnego porozumienia.

Kiedy spodziewać się

GreedFall II: The Dying World ukaże się latem 2024 roku we wczesnym dostępie.

Źródło: Nacon