Media: w przygotowaniu jest strategia w uniwersum Gwiezdnych Wojen od studia Creative Assembly - autora popularnej serii Total War

Autor: Anton Kratiuk | 17.05.2024, 15:42
Media: w przygotowaniu jest strategia w uniwersum Gwiezdnych Wojen od studia Creative Assembly - autora popularnej serii Total War

Od kilku lat studio Bit Reactor we współpracy z Respawn pracuje nad ambitną grą strategiczną opartą na uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wygląda jednak na to, że nie jest to jedyny projekt z tego gatunku dotyczący kultowej serii sci-fi.

Co wiadomo

Jak donosi portal Dual Shockers brytyjskie studio Creative Assembly, znane z serii strategii Total War, pracuje jednocześnie nad trzema nowymi grami, a jedną z nich jest właśnie strategia o Gwiezdnych Wojnach.

Podkreślono, że są to dane aktualne przynajmniej na październik 2023 roku. Źródła nie podały szczegółów projektu, wiadomo jedynie, że gra będzie podobna konkretnie do Total War.

Możemy więc wnioskować, że pod względem rozgrywki taka gra będzie RTS-em z naciskiem na bitwy na dużą skalę i dużym wyborem dostępnych frakcji, z których każda ma unikalne oddziały i taktyki bitewne.

Wciąż nie jest jasne, czy gra będzie sprzedawana pod marką Total War, czy też otrzyma własną nazwę.

Dla niezorientowanych

Ostatnią jak dotąd odsłoną Total War jest Faraon. Gra otrzymała mieszane recenzje i rozczarowała wielu graczy, ale Creative Assembly nadal ją wspiera i aktywnie wydaje aktualizacje i DLC.

Źródło: Dual Shockers