Media ujawniły dokładną datę premiery nowej odsłony Call of Duty i poinformowały, że gra od razu pojawi się w katalogu Game Pass

Autor: Anton Kratiuk | 17.05.2024, 22:33
Media ujawniły dokładną datę premiery nowej odsłony Call of Duty i poinformowały, że gra od razu pojawi się w katalogu Game Pass

Pojawia się coraz więcej informacji na temat niezapowiedzianej jeszcze części Call of Duty, która podobno ma być poświęcona wojnie w Zatoce Perskiej w latach 1990-1991.

Co wiadomo

Dwa źródła podzieliły się ważnymi informacjami na temat gry, która ma nosić nazwę Call of Duty: Black Ops Gulf War lub Call of Duty: Black Ops 6.

Według redaktora The Verge, Toma Warrena, Activision planuje wydać strzelankę 25 października 2024 roku. Data ta wygląda realistycznie, gdyż gry z serii Call of Duty ukazują się pod koniec października lub na początku listopada i nic nie wskazuje na to, by twórcy mieli przerwać tę tradycję.

Wall Street Journal rozszerzył te informacje i podał, że kierownictwo Microsoftu i Activision planuje dodać grę do katalogu Game Pass w dniu premiery, dzięki czemu użytkownicy PC i Xbox będą mogli uzyskać dostęp do strzelanki nie za 70 dolarów, ale za jedyne 11 dolarów, płacąc jedynie za subskrypcję.

Według doniesień, będzie to pierwsza gra z serii Call of Duty, która zostanie dodana do katalogu Game Pass.

Informacja ta nie dziwi, gdyż Microsoft nabył Activision Blizzard za blisko 70 miliardów dolarów właśnie przez wzgląd na pojawienie się CoD-a w Game Pass.

Źródło: The Verge, The Wall Street Journal