Specyfikacja i zdjęcia Samsunga Galaxy Book 4 Edge wyciekły Specyfikacja i zdjęcia Samsunga Galaxy Book 4 Edge pojawiły się w sieci

Autor: Vlad Cherevko | 18.05.2024, 03:33
Specyfikacja i zdjęcia Samsunga Galaxy Book 4 Edge wyciekły Specyfikacja i zdjęcia Samsunga Galaxy Book 4 Edge pojawiły się w sieci

Samsung przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego laptopa z serii Galaxy Book 4, Galaxy Book 4 Edge. Jest to pierwszy Galaxy Book firmy z procesorem Snapdragon X Elite. Specyfikacja i zdjęcia tego modelu laptopa zostały ujawnione przez portal WinFuture.

Co wiadomo

Galaxy Book 4 Edge jest dostępny w dwóch rozmiarach ekranu: 14 i 16 cali. Model z 16-calowym ekranem nosi nazwę Galaxy Book 4 Edge Pro i jest wyposażony w procesor Snapdragon X Elite, pełnowymiarową klawiaturę, dodatkowe porty i większą baterię. Model posiada dwa porty USB Type-C (prawdopodobnie USB 4.0), port USB Type-A, port HDMI i gniazdo kart microSD.

Młodszy model jest napędzany procesorem z niższej półki Snapdragon X. Posiada dwa porty USB Type-C (prawdopodobnie USB 4.0), port HDMI i klawiaturę bez klawiatury numerycznej.

Oba laptopy mają ekrany AMOLED o rozdzielczości 3K i jasności 400 nitów, podświetlane klawisze i duże touchpady, a także gniazda słuchawkowe 3,5 mm.

Oba modele działają na systemie Windows 11, mają dedykowany klawisz Microsoft Copilot i są dostępne w kolorze srebrnym. Szczegóły dotyczące kamery internetowej i pojemności tych laptopów nie są jeszcze znane.

Według przecieków, Galaxy Book 4 Edge będzie miał cenę początkową około 1800 USD, podczas gdy model Pro będzie kosztował więcej. Oczekuje się, że laptopy te będą niezwykle energooszczędne, a żywotność baterii może być taka sama jak w najnowszych MacBookach Apple.

Źródło: WinFuture